Firma

Firma LONTA powstała w 2002 roku, założona przez pracowników szwedzkiej firmy TAC (Tour Andersson Control), światowego lidera w rozwiązaniach automatyki dla ciepłownictwa, wentylacji i klimatyzacji oraz systemów zdalnego nadzoru budynków (BMS).
Od początku działalności firma LONTA była przodującym partnerem i integratorem systemów firmy TAC, a następnie firmy Schneider Electric od chwili przejęcia firmy TAC.
Branża automatyki budynków wyselekcjonowała w tym okresie kilka otwartych protokołów komunikacyjnych, w które standardowo zaczęły być wyposażane sterowniki, regulatory czy nawet urządzenia wykonawcze największych producentów automatyki. W ten sposób wytworzyła się specjalność integratora systemów automatyki instalacji budynkowych. Wynikło to z konieczności kontrolowania kosztów energii, komfortu klimatu i sprawności instalacji w budynkach biurowych, centrach handlowych, szpitalach itp.
Firma LONTA w naturalny sposób stała się integratorem systemów automatyki budynków, realizując w okresie swojej działalności instalacje automatyki i BMS w biurowcach, ośrodkach naukowych, centrach handlowych, hotelach, muzeach, szpitalach, domach pomocy społecznej, zakładach produkcyjnych itp.
Firma LONTA bogata w wiedzę techniczną, doświadczenia i wykwalifikowanych pracowników jest przygotowana na każde wyzwanie z zakresu programowania i integracji automatyki budynków.

 

Lonta

2002

DOŚWIADCZENIE ZAŁOŻYCIELI FIRMY LONTA
W SZWEDZKIEJ FIRMIE TAC

ZAŁOŻENIE FIRMY LONTA

SZPITAL W BIAŁOGARDZIE

2003

CERTYFIKAT AUTORYZACJI PARTNERA SCHNEIDER ELECTRIC

SWISSMED W GDAŃSKU

2004

CENTRUM ŻELAZNA W WARSZAWIE

2006

STENA LINE

2010

O.Ś. CZAJKA W WARSZAWIE

2012

MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH W WARSZAWIE

2014

WDROŻENIE SYSTEMÓW JOHNSON CONTROLS

EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU

PACIFIC W WARSZAWIE

2015

REBRANDING LONTA

BUDYNEK NEOFILOLOGII I REKTORATU UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO